U Sarajevu je zatim od 1992. do 1995. godine klonuo svijet, koji je moralno poražen, ali ne i s njim BiH koja je opstala unatoč besprizornoj agresiji
Ekskluzivno za Institut za istraživanje genocida, Kanada, direktor Arhiva Federacije Bosne i Hercegovine Adamir Jerković, član internacionalnog ekspertnog tima Instituta za istraživanje genocida, Kanada je ustupio najzanimljivije eksponate međunarodne izložbe na otvorenom “Sarajevski atentat” povodom 100. godina od atentata na austrougarskog prijestolonasljednika Franza Ferdinanda. Treba reći da se radi o potpuno bosanskohercegovačkoj izložbi bez ikakvih uplitanja sa strane međunarodne zajednice.
“Ovdje smo, slaveći mir, održali zimsku Olimpijadu 1984. koja je prenijela poruke bratstva i ljubavi u srca ljudi širom svijeta. U Sarajevu je zatim od 1992. do 1995. godine klonuo svijet, koji je moralno poražen, ali ne i s njim BiH koja je opstala unatoč besprizornoj agresiji. Ovo je bilo stoljeće i rata i mira, ovdje je potpaljen užasan rat, ovdje je trajao varljivi mir, ovdje se umiralo, ponovo rađalo i uvijek vjerovalo da poslije kiše sunce izlazi”, poručio je Jerković.
Otvaranje izložbe u Sarajevu
Više: OTVARANJE IZLOŽBE U SARAJEVU.
Izložba Sarajevski atentat – pano1
Više: sarajevski atentat dodatni panoi 1
Izložba Sarajevski atntat – pano2
Više: sarajevski atentat dodatni panoi 2
Izložba Sarajevski atentat – pano3